Evet, bir anneyim, pek çok kadın için en güzel duygu ve tabi ki en zor en başarısız duygu. Ne yaparsan yap kendini yetersiz hissettiren, ama aynı zamanda yenilmez, süper güçlü hissettiren. Sonra da diyorlar kadınlar çok karmaşık diye. Nasıl olmayalım ki?

Bir kere bu duygu karmaşasına sahip olmasak farklı özgün bireyler büyütmemiz bence mümkün değil. Bu duygu karmaşasına sahip erkeklerin yetiştirdiği çocukların özelliklerine hiç baktınız mı? Bence müthiş. Ne yazık ki az sayıda. Ama önemli değil biz kadınlar varız! Çok güzel boşluk doldurur, eksiği tamamlarız. Bütün yaparız.

Evet işte bizim başarımız bütün yapmak…da…Türkiye’de pek çok erkeğimiz o boşluğu o kadar derin bırakıyor ki, biz kadınlar yetişemiyoruz, eksik kalıyoruz. Eksik hissediyoruz. Zararlarını sadece biz görsek iyi ama asıl çocuklar görüyor, aile yapısı görüyor. Aman sakın pozitif ayrımcılık yaptığımı düşünmeyin, öyle çok örnek gördüm ki, kadının bıraktığı eksiklikleri doldurmaya çalışan erkekler! Tek başına yetemedikleri için (malum yapısal farklılıklar), babaannelerin dedelerin yetmeye çalıştığı. Böyle bir mekanizmanın bu toplumdaki varlığına şükür etmemek ne mümkün. Böylece, çekirdek ailenin dışına taşan bir sistemde çocukları korumak bir tık daha kolaylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s