Yaş 47, en sevdiğim sayı 17, uğurlu sayım 7… Ertuğrul Özkök’ün yazdığı kitap veya Defne Samyeli popülaritesinde olmasam da, naçizane 47 kendimi sevdiğim yaş diyebilirim. Tabi yaş değil asıl olan, gün.Bu yaşımda tekrar döndüm günleri kendi içinde değerlendirmeye. Koşturmadan, kısır döngüden, beynin düğüm saçaklarından, geçmişi ve geleceği düşünmekten çıkabildiğim kadar çıktığım, bugünü yaşamaya başlayabildiğim bir yaş. Ne kadar beceriyorum? Başkasına göre az olabilir ama kendime nispeten dört dörtlük. Aşka doğru bir iyileşme…yakındır 🙂

Her günün bir güzelliği var kendi içinde. Dün üzülürken, bugün yaşadığım bir tebessüm, ısrarlı bir bakış ve çocuksulaştığım, yani heyecanlandığım ama korktuğum ve hoşuma giden ama güvensizleştiğim anlar. Bir tebessüm, bir ilgi nelere kadir! Sevgi akışının pırıltıları… Anlık ama olsun. O pırıltının size ulaşıp ulaşmayacağı meçhul, belki kaybolur gider, ki genelde gider, verene de alana da yanılsamadır çoğunlukla… Ama sizde yarattığı o anlık etki dünyalara değer. O yüzden hep diyorum sevgi mi arıyorsun, önce ver, beklentisiz ver ki sana gelsin. Bu pırıltı söner gider ama bir başkası yangına döner.

Bir erkek her sabah yolda dinlediğim bir radyo programına bağlanmış ve teşekkür etmişti bir kadına, tanımadığı bir kadına. “Her zaman arabada giderken yayalara yol veririm, ama bugün o kadına yol verdiğimde bana baktı gülümsedi ve başıyla selam verdi, çok hoşuma gitti” demişti. Neden?…çünkü yaptığı güzel şey fark edildi, değer verildi, ve anlık bir güzel tebessümlü bir bakış kazandı. Ben bu hikayeyi unutmadığıma göre, o adam da unutmamıştır.

Bence bu anlık hikayeleri aslında unutmuyoruz hiç birimiz. Diyorum ya, hepimiz, her canlı sevgiye aç ve muhtaç…peki neden vermesini bilmiyoruz? Hadi verdik, sonrasında neden anlamsız anlamlar yüklüyoruz.

Beklentisiz ulaştırdığınız, içinizden akan pırıltılardır dünyamızı aydınlatan. O pırıltıyı yakaladığınızda da sönmemesini dilemektir aşka olan inanç.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s