İzindeyim. Bayram ve bayram temizliği, ziyaretleri derken bana kalan son birkaç günü evde geçirme hatasına düştüm. Sonuç acı ama faydalı ve kaçınılmaz…dolap çekmece dip köşe temizlik!

Ne çok ojem rujum yüz bakım malzemelerim varmış…Neye ki son yıllarda kremlerimin ve makyaj malzemelerimin çeşitliliği ve sayısı azaldı. Artık gereksiz makyaj malzemesi almadığım gibi kremlerimi de bittikçe yeniliyorum. Yine de ‘azalmış dediğim bu mu?!’ diyerek gözlerim faltaşı gibi açılmış bakıyorum çekmecelerime. Belli ki güzelliğimi yitirme kaygılarına sık sık yenik düşmüşüm son zamanlarda. Masraf kalemim kabarmış. Alternatiflere doğru kaysam mı artık derken, yok biraz daha direneyim botoksvari yaklaşımlara diyorum her ne kadar yeniliklere açık da olsam.

Yaş aldıkça ve bu kadar renk ve çeşit deneyimledikten sonra tabi ki çeşitliliğim azalıyor gibi. Yine de anlıyorum ki ne kadar klasiklerim ve vazgeçilmezlerim olsa da farklı oje ve ruj almaktan kendimi alıkoyamıyorum. Nedeni de bence benden bir kadının değil birkaç kadının çıkması. Farklı zamanlarda farklı hissetmek ya da farklı hissetmek istemek…işte bütün olay bu. Bir kere kullanmışım bu oje rengini, sefam olsun. O an beni iyi, hissettiğim gibi ortaya koymamı sağlamış ya, yeter de artar bir sebep, öyle değil mi?

Ya ayakkabılarım…Vallahi o bambaşka bir alan, hiç girmeyeyim. 😊

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s