Sabah erkenden gördüğüm bir güzelliğe merhaba deyip şıklığına iltifat etmekle aldığım bir sukulent (anne ve yavru şeklinde) günümü nasıl güzelleştirdi anlatamam.

Hayatımda bazı insanlar vardır, merhabadan öteye geçmem fakat bilirim çok iyidir, güzel insandır. Bu insan da iş yerimde uzaktan uzağa izlediğim, neşeli, güler yüzlü, ahlâklı bir kadın. Ama farklı, farklı olduğu için de önce dışlanmış, geç anlaşılmış ve sonrasında kanıksanmış.

Farklılıklar insanı güzelleştirir, topluma renk katar diye benim gibi düşünenlerden ziyade farklı olanlar tu-kaka diyen bir toplumda yaşıyoruz. Neyse ki tu-kaka zamanla değişebiliyor toplumumuzda bir artı olarak ve sevebiliyoruz, kucaklayıp içimize de alabiliyoruz farklı olanları. Belki de farklılıkları sevenler ve değer verenler pek de az değil düşündüğümüz kadar.

İşte bu farklı güzel insanın sabah bana verdiği saksıdaki bu canlı, öyle hesaplı ya da nezaketen alınan çiçeklerden farklı geldi bana. Kişinin elleriyle büyütüp çoğalttığı ve bir kısmını benle paylaşmak isteyerek mutluluk verdiği ve muhtemelen aldığı bir davranış, sevgi davranışı, bir sevgi alış verişi.

İnsan kalbinin açık olması ve koşulsuz sevebilmesi hep kazandırıyor özünde, kaybettikleri fasa fiso.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s