‘Hollywood’ yanağım varmış da haberim yokmuş! Bir yaşıma daha girdim! Meğer benim zayıflık dediğim ‘Hollywood’ yanağıymış!

‘Hollywood yanağı’ deyince TV’deki sunucu, merak ettim, izledim neymiş bu öğrenelim diye. Meğer çökük yanaklarla ortaya çıkan elmacık kemikleri moda olmuş. O yüzden küçük bir operasyonla yanakların içinden yağ bezeleri alınıyormuş. Bu yetmiyorsa elmacık kemiklerinin belirginleşmesine, o zaman da o bölgeye dolgu diye başlayıp “A dur ‘Altın Oran’a ulaşalım” deyip çeneye dolgu vesaire diyerek değişime devam ediliyormuş.

Ne zaman yaşlanmayı geciktiren operasyonlardan değişim operasyonlarına yöneldik. Hani aynı saç renkleri, aynı kesimler, benzer tarzlar hem giyimde hem konuşmalarda tamam da… aynı tipi tipe bürünmek…bilemedim. Her kadının kendine özgü özelliklerle güzel olduğunu düşünen bana ters. Hani bu değişikliklere sağlığımız için kendimiz için giriyorsak eyvallah, ama başkası için veya ilgili kazanımlar için giriyorsak, bir durup düşünmek gerek.

Güzeldi bence eskilerin güzellik anlayışı: Fiziksel güzellik temizlikle, bakımlı olmakla tanımlanırdı. Beyaz, lekesiz, ütülü kıyafetler giyilirdi. Temiz bir cilt, temiz saçlar, temiz tırnaklar, bakımlı eller yeterliydi güzellik için. Hollywood yanağı da zaten yanında bonus olarak gelirdi, kadınlar genelde zayıftı bir tüketim canavarına dönüşmeden önce. Nerede şimdi güzelliği bakışlarda bulanlar, ruhtaki güzelliği önemseyenler?

Gülümsemektir yüzdeki makyaj, gülen gözlerle bir bakıştır yüzdeki güzellik, oysa.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s