Düşünüyorum da ne çok hain var şu güzelim dünyada. Bunca nimetin öylece sunulduğu bir yaşamda herkes kendi çıkarı peşinde. Gerçi bunda bir zarar yok bence az-çoktan bağımsız; insanın kendini koruması, kendi ve ailesi için önlemler alması, avantajlı durumda olmaya çalışması çok normal. Sorun, buradaki çizginin doğru çizilmemesi, kendi lehine göre kaydırılması ve kendi avantası uğruna diğerinin hakkının yenmesi.

Zannederdim ki insanlar iletişimden kaynaklı problemler yaşıyorlar. Aslında taraflar iyi niyetli, kendi durumlarına göre hareket ediyorlar. Karşıdakinin negatif duyguları, şüpheleri, korkuları algıda yanılsama yaşatıyor ve bir yanlış hareketle diğeri de pozisyon alıyor. Bu söylediklerim bir gerçek ama daha da gerçeği var. İnsanın fıtratında ise kötülük, o insan davranışını biraz önce söylediğim algı yanılsaması gibi yansıtıp, özünde kötülüğünü ortaya koyuyor. Hain dediğim bu.

İşte böyle bir hainlik sonucu dostumun canı yandı. Dolayısıyla benim de. Üstelik canını yakan da can dostu. Ne yaparsın? Ne yapacaksın, güçleri birleştirirsin. Ama bize hainlik yakışmaz. Ancak akıllıca, sabırla, destekle, haysiyetle dava kazanmak düşer bize.

Bu hainlik vurdu bir kişiyi, bir aileyi, sevdiklerini: Bir avuç insanı. Ya vatan hâinlerine ne demeli! En fenası o değil mi? Hele bu örnekteki gibi içeriden, senden çıkan vatan hâinleri!!! Kelimeler kifayetsiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s