Her ne kadar astronomi gibi bilimsel temellere, kâinatın gök cisimlerinin mesafeleri gibi konulara dayanmasa da, astroloji deyip geçmemek gerek, ne de olsa altında büyük bir gözlem var. Yani astrolojide gök cisimlerine mesafeler önemsizken, dünya ve gök cisimlerine açısal farklılıklar, göreceli konumlar önemlidir. Bireysel toplumsal istatistik analizleriyle dünyevi olayların gözlemlendiği ve gök cisimsel geometriyle bağdaştırıldığı bir yöntemdir. ‘Burç’ ya da ‘Horoscope’ kelimesinin Yunanca ‘Horoskopos’ kelimesinden geldiğini ve ‘hour watcher’ yani ‘saat izleyicisi’ anlamına geldiğini biliyor muydunuz?

Küçükken sarmıştım astrolojiye (pek çok içsel yolculukla birlikte). Bir arkadaşımın doktor ağabeyi çok meraklı ve bilgiliydi. Kocaman kitaplarıyla inanılmaz çalışırdı astroloji üzerine. Çok kabul görmeyen, eğitimi olmayan bir alanda sebatla kendi öğrenirdi. Ben de öğrenmeye başladım, insanların biraz alaycı biraz önyargılı yaklaşımlarını sevmediğim için konusunu pek açmadım ortamlarda ve aslında pes de ettim öğrenme konusunda. Teknoloji ilerledi, daha sonraları kendi kendime ‘online’ önemli kaynaklardan astroloji, astronomi dersleri aldım. Fakat bende kaldı. Sadece meraksal alanda yer aldı.

Aslında analitik tarafı ağır basan bir insanım. Hayata ve bilgiye merakım sürecinde güçlü spritüal tarafımın analitik tarafımla çok çatışması olmuştur. O yüzden önce kendi üzerimde deneyimlerim ve analitik bir tarafını bulduğumda öğretmek isterim, paylaşmak isterim. İşte hayatıma yeni bir değer oldu Aylin bu tarafıyla.

Dün bir dostum beni bir arkadaşıyla tanıştırdı. Adı Aylin. Olağanüstü güzel bir enerjisi var. Astrolojiye olan bilgisini, becerisini, doğallığını, yeteneğini ve eğitimini ve her şeyden önce ahlâkını sevdim. Sevdiği için bu işi yapan, ticaretle bilgiyi kirletmeyenlerden. Az sayıda ve eli öpülesi dediklerimizden.

İnanılmaz doğru analizci. Öyle popüler astroloji değil bahsettiğim, bilimsel astroloji kategorisinde. İsterim herkesle paylaşabileyim kendisini. Zamanla belki, kim bilir kendi kişisel eğitimlerimize dahil edebilirim. Ciddi olarak düşünüyorum ama biraz sindireyim önce.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s